Malarstwo komputerowe – jak je opanować?

Szczegółowe wiadomości na temat digital paintingu. Przekonaj się!

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od lat starają się podążać drogą rozwoju cyfrowego. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi metodami teraz nie jest już wystarczająca, by zdobyć zatrudnienie w branży filmowej czy gamingowej, ponieważ te gałęzie rozrywki na etapie opracowania koncepcji świata przedstawionego oraz postaci stosują przede wszystkim specjalistyczne oprogramowanie. Mając świadomość tych realiów duży odsetek początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem błyskawicznie sięga po najpopularniejsze programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Z jakiego oprogramowanie do malarstwa komputerowego korzystają obecnie twórcy

Istnieje dużo programów używanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo iż powstał jako software do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka został ulubionym oprogramowanie ilustratorów oraz game developerów. Za sprawą sukcesu Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak m.in. Corel Painter, GIMP czy Clip Paint Studio, w których dzięki wykorzystaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przypominające malunki wykonane gwaszem, farbami akwarelowymi bądź farbami olejnymi. Digital painting daje twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania nieudanych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz wszak uzupełniać!

Szukaj kursu digital paintingu online z opcją kontaktu z twórcą szkolenia

Zasadniczo nauka digital paintingu toczy się w podobny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Oczywiście pierwsze próby można podjąć samodzielnie, lecz by stosownie rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać wszelkie opcje oprogramowania oraz najważniejsze techniki używania pędzli, najlepiej wziąć udział w kursie przygotowanym przez kompetentnego instruktora. Jeśli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi szkolenie z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozlicznych video kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie tematów jakie wyjaśniają takie kursy jest szerokie i nie uczą one jedynie najważniejszych funkcji programu. Ważne jest jednakże, aby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą szkolenia.

Nasza lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]