Jesteś miłośnikiem gór? Najwyższy czas wziąć udział w kursie górskim

Potrzebujesz szczegółowych informacji o zimowym kursie turystyki wysokogórskiej? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl.

Góry są niebezpieczne, ale także są urzekające. W zasadzie co parę tygodni, a zwłaszcza w okresie, gdy wczasowicze masowo przyjeżdżają do modnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych w okolicy znanych szczytów, docierają do nas informacje o nowych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez stosownego przeszkolenia wybrali się na wycieczkę trasą powyżej ich możliwości. Stąd tym, którzy kochają góry i chcą przeszkolić się w odpowiedzialnym przemieszczaniu się po nich, radzimy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – nauka w górach w niedużych grupach

Najlepszym sposobem, żeby pozyskać potrzebne umiejętności jest uczestnictwo w wszechstronnym kursie pod okiem specjalistów z każdego z głównych obszarów związanych ze wspinaczką górską, czyli instruktorów wspinaczki, ratowników górskich oraz przewodników górskich. Dzięki ich wskazówkom partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo prawidłowego poruszania się w rakach i na rakietach śnieżnych, używania czekanu, poznają reguły asekuracji, autoasekuracji oraz sposoby radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się po szlakach wyposażonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy medycyny górskiej, survivalu i orientacji w terenie, które są potrzebne w czasie rozmaitych nieprzewidzianych wypadków. Kurs omawia także zasady odpowiedniego postępowania w czasie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które ma wieloletnie doświadczenie jako realizator ekspedycji w łańcuchy górskie większości kontynentów. Kursy odbywają się w plenerze (w Polsce, na Słowacji i w Austrii) w niewielkich grupach, które przeważnie mają nie więcej niż 5-6 osób. W ten sposób zdobywanie nowych umiejętności odbywa się w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas możliwość ofiarować każdemu z uczestników szkolenia odpowiednią ilość czasu i uwagi, by mogli oni skutecznie opanować podstawową wiedzę, konieczną do pewnego poruszania się po górach.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]