Food pairing – dla miłośników kulinarnych wrażeń

Na https://warsztatqulinarny.pl/szkolenia/zajecia-food-pairing/ uzyskasz więcej informacji o food pairing.

Wprawdzie przywykliśmy do konkretnych kombinacji aromatów, nie oznacza to, że zestawianie ze sobą dań, które pozornie całkiem się wykluczają, nie może przynieść intrygujących i, co najistotniejsze, smakowitych wyników. Odkrywamy to na każdym kroku. Największy wpływ na nasz smak miało bezsprzecznie pojawienie się na rynku nieznanych dotąd w naszym kraju artykułów spożywczych i otworzenie się na inne tradycje kulinarne. Dzięki temu chociażby połączenie mięsa z egzotycznych sosami owocowymi raczej już nie dziwi. Osoby, które zagustowały w niecodziennych fuzjach aromatów częstokroć zaczynają swoje próby i na własną rękę próbują coraz to bardziej niezwykłych zestawień. Żeby te jednakże dały wyczekiwane rezultaty, wypada wcześniej wyposażyć się w stosowną wiedzę.

Food pairing – łączenie aromatów w niezwykłą, lecz zgodną całość

Chcąc, aby nasze kulinarne przygody naprawdę okazały się źródłem ekscytacji oraz umożliwiały ujawnienie nowych smakowych wrażeń, należy postępować zgodnie z regułami obowiązującymi w współczesnej sztuce kulinarnej. Te, rzecz jasna, są wyłącznie wskazówkami, o których nie wolno zapominać, by smaki wiążą się w harmonijną, aczkolwiek nieprzeciętną całość. Najlepiej uczynimy, jeśli zainteresujemy się food pairingiem. Tak tytułuje się się umiejętność mieszania ze sobą smaków, które generalnie uważane są za całkowicie od siebie różne. Wszelkie reguły food pairingu są tymczasem gruntownie przemyślane i poparte szeroką wiedzą z zakresu biochemii, dotyczącą zwłaszcza proporcji konkretnych substancji w stosowanych produktach. Food pairing traktuje nie tylko o posiłkach, ale również o napojach (w tym wysokoprocentowych).

Food pairing. Czy można się to opanować?

Do zabaw z food pairingiem wymagane są duża wyobraźnia i wyczucie, jednakże to nie one okazują się kluczowe. W wyższym stopniu liczy się wiedza z obszaru zawartości różnych substancji w ingredientach potraw oraz tego, jak reagują one z innymi składnikami. Wobec tego trafną decyzją będzie wzięcie udziału w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez profesjonalnego szefa kuchni – szczególnie, iż podzielenie się niezbędną wiedzą trwa w przybliżeniu kilka godzin.

Nasza lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]