Do kogo kierowane są kursy modelowania 3D?

Pełna oferta kursu Blender 3D.

Świat rysunku cały czas się przekształca i coraz częściej artyści porzucają dotychczasowe techniki na rzecz tworzenia swoich prac tylko cyfrowo. Dostępne aplikacje graficzne dają artystom nie tylko swobodę sporządzania ilustracji 2D, ale również modelowania obiektów 3D. Inicjacja nauki modelowania 3D nie wiąże się już wielkimi wydatkami – można po prostu zainstalować program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia trójwymiarowych obrazów i animacji, a który przy tym jest w pełni bezpłatny.

Nauka modelowania 3D najlepiej pod okiem doświadczonego instruktora

Obsługę każdej aplikacji można przyswoić sobie na własną rękę, jednak proces ten ciągnie się w takim przypadku dłużej i często jest bardzo męczący. Dlatego też partycypacja w kursie modelowania 3D przyniesie wiele korzyści głównie tym, którzy niedawno poznali Blender 3D. Zaznajamianie się z kolejnymi funkcjami oraz narzędziami bądź dodawanie przeróżnych efektów i tekstur na modelowany przedmiot przebiegnie łatwiej, jeżeli odbywać się będzie pod okiem znającego program dydaktyka. Nauczyciel na bieżąco dokonuje korekty modeli tworzonych przez uczestnika kursu doradzając, które detale wymagają poprawy i podpowiadając ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, aby odbywał się on w jak najmniej licznych grupach, co da pedagogowi możliwość poświęcenia każdemu kursantowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla artystów jak i hobbystów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest obecnie zdolnością pożądaną i cenioną szczególnie w branży gier komputerowych, filmowej i projektowej. Znajomość oprogramowania Blender 3D daje zatem mnóstwo perspektyw zawodowych. W czasie kursu można stworzyć wstępne profesjonalne prace, które potem można śmiało uwzględnić w swoim portfolio. Nie znaczy to jednak, iż kursy modelowania 3D kierowane są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w branży filmowej i łączą z tym swoją przyszłość zawodową. Wielu uczestników tego rodzaju kursów to po prostu hobbyści oraz artyści, którzy pragną rozwinąć swoje obecne umiejętności czy też odkryć nowe formy ekspresji.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]