Dlaczego warto uczestniczyć w kursie malowania akwarelami

Kurs akwareli - zobacz korzystną ofertę.

Malowanie farbami akwarelowymi jest jednym z twórczych sposobów przejawiania własnego ja i nie trzeba być w tym znakomitym, żeby czuć z tego radość każdego dnia. Dla wielu osób jest to wszak zaledwie pasja lub droga do odprężenia się po trudnym dniu w pracy i nie szukają oni osiągnięcia w tym zakresie doskonałości. Jednakże jeśli chcesz malować coraz lepiej, warto zapisać się na kurs akwareli.

Nauka malowania akwarelami – opanuj to trudne medium

Akwarele to wbrew pozorom nie są proste farby. Efekt końcowy sprawia wrażenie bardzo lekkiego i nietrudnego do uzyskania, lecz wpływa na niego mnóstwo czynników, o których młody artysta z rzadka ma pojęcie. Ogromny udział w samym toku malowania ma również zbieg okoliczności – akwarele to farby, które trudno kontrolować i nawet artyści wyrobieni w tej technice w żadnym razie nie mogą być przekonani o tym, że praca zawsze wyjdzie w stu procentach tak, jak planowali. Kurs akwareli to kapitalne miejsce, żeby zacząć swoja przygodę z tą techniką malarstwa i zyskać pomocną elementarną wiedzę konieczną do rozwinięcia w sobie miłości do farb akwarelowych. Każdy jest tu chętnie widziany, obojętnie, czy ma już za sobą jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwszy kontakt z tym rodzajem farb. Dydaktycy kursu w trakcie pierwszych zajęć szczegółowo objaśniają właściwości tych farb, szerokie spektrum technik ich stosowania, jak również rodzaje papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na ostateczny efekt pracy.

Dlaczego warto zapisać się na kurs akwareli?

W czasach popularyzacji internetu to nie problem odnaleźć a potem obejrzeć poradniki, które pokazują jak malować akwarelami. Jednak nigdy nie będzie to równoznaczne z partycypacją w kursie malowania akwarelami prowadzonym przez biegłego nauczyciela ze szkoły rysunku i malarstwa. W wartościowej nauce umiejętności artystycznych potrzebne są podpowiedzi, które uczestnicy kursu słyszą od instruktorów podczas pracy. Te korekty pozwalają szybciej zdobyć umiejętności, a uczeń nie musi sam dochodzić do tego, gdzie dopuścił się błędu, który przyczynił się do tego, iż dany efekt nie wyszedł tak jak powinien. Oprócz tego praca w zespole ludzi o analogicznych pasjach formuje życzliwą aurę wsparcia, które jest niezmiernie ważne w ośmielaniu do nieprzerwanego rozwoju artystycznego. Udział w merytorycznej analizie ilustracji pozostałych kursantów, umożliwia potem krytycznie ocenić autorskie prace już ukończeniu kursu.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]