Wznoszenie budynków – zastosowanie dźwigarów

Więcej o dźwigarach na sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html.

Szalunki to struktury niezbędne na większości budów. Dzięki nim możliwe jest nadanie właściwego kształtu ścianom wylewanym z betonu, a także wykonanie w nich przepustów na drzwi i okna. Szalunki są też potrzebne przy budowie stropów – wtedy ich istotnym modułem są dźwigary. Bez ich zastosowania wzniesienie jakiegokolwiek wielokondygnacyjnego budynku byłoby niemożliwe. Dźwigary sprawiają, iż strop nie opada kilka minut po wylaniu i jest w stanie stężeć. Z jakich materiałów produkuje się dźwigary? Gdzie można je zdobyć?

Z czego produkowane są dźwigary?

Dźwigar narażony jest na znaczne, sięgające kilkudziesięciu ton obciążenia. Skutkiem tego jego najważniejszą cechą jest trwałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość produkcji oraz rodzaj wykorzystanych do tego materiałów. Powinny one być pieczołowicie dobrane i wypróbowane pod kątem wytrzymałości na potężne naciski. Najlepszym materiałem jest lite drewno takich gatunków jak sosna, buk, topola i olcha. Nadzwyczaj ważne jest także należyte pokrycie dźwigarów impregnatem, które uchroni je przed niekorzystnym oddziaływaniem wilgoci, klejów i innych płynnych chemikaliów wykorzystywanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio zagrażają strukturze drewna.

Dźwigary – można je wydzierżawić

Podmioty, które na co dzień parają się wznoszeniem wielopoziomowych obiektów mają własne dźwigary. Ich kupno oraz przechowywanie wiąże się jednak z pewnymi wydatkami. Na szczęście firmy, które sporadycznie podejmują się zamówień tego typu, mogą uniknąć wspomnianych przeszkód. Najlepszym rozwiązaniem dla nich będzie skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również innych modułów szalunków.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]