Wynajem szalunków – na czym to polega?

Tutaj dowiesz się wszystkiego o wypożyczalni szalunków Kraków.

Szalowanie to jedna z najchętniej wykorzystywanych na budowach technik. Na czym polega? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się betonem – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są ze sklejki, lecz łatwo zaobserwować również konstrukcje wykonane ze stali, a czasem nawet tworzyw syntetycznych. Pozostałymi istotnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, bo te pozwalają na wypracowanie odpowiednich efektów. Jednak z uwagi na wysokie koszty nie zawsze firmy remontowe mają własne szalunki. Kiedy będą niezbędne, mają szansę wszak po prostu je wynająć – zwłaszcza, iż wynajem szalunków to obecnie bardzo popularna usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków będzie dobrym pomysłem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zadanie budowy fundamentów, gdyż jak przed chwilą nadmieniliśmy, są one w tym celu niezbędne. Jeśli zaś wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością naszej ekipy, warto sprawdzić atuty, które daje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim ze względów finansowych – wynajęcie szalunków parę razy w roku jest bardziej korzystne niż ich kupno. Dobrze nadmienić także o wygodzie, ponieważ trzymanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może generować poważne koszty.

O czym pamiętać przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je zapewni. W jaki sposób ją wybrać? Warto wybrać ofertę ekipy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla firm budowlano-remontowych – w ten sposób otrzymamy gwarancję tego, iż szalunki będą wytrzymałe oraz praktyczne. Bardzo istotna okaże się też obsługa klienta – w przypadku, gdy zbliża się czas rozpoczęcia prac nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości dobrze z kolei skorzystać z internetu i dowiedzieć się, co o ofercie danego przedsiębiorstwa piszą wcześniejsi kontrahenci.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]