Ściągi szalunkowe i sworznie napinające – akcesoria szalunkowe

Sprawdź, gdzie nabyć akcesoria szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wspierania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie produkty wykorzystuje się w trakcie szalowania? Kiedy warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

By szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były wykonane we właściwy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają obecnie wiele materiałów używanych do wzmacniania szalunków, między innymi napinacze rygla, sworznie napinające, ściągi szalunkowe, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, stożki i korki, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany też ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga zachować właściwy odstęp między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki motylkowe, przegubowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako zaczepy umożliwiające spięcie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse umożliwiające utrzymanie odpowiedniej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie można nie wziąć pod uwagę również ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych. Sklepy te oferują wysokiej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Tekko czy Rasto i są do nabycia w rozsądnych cenach.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]